POKL - VI edycja konkursu dla dziennikarzy Ludzka twarz EFS

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Aktualności VI edycja konkursu dla dziennikarzy Ludzka twarz EFS

VI edycja konkursu dla dziennikarzy Ludzka twarz EFS

Drukuj
Email
Wtorek, 05 Czerwiec 2012 13:23
15 maja 2012 r. została ogłoszona VI edycja konkursu dla dziennikarzy Ludzka twarz EFS. Celem konkursu jest udowodnienie, że środki Europejskiego Funduszu Społecznego rzeczywiście trafiają do ludzi, do uczestników projektów, że dzięki tym projektom mogą oni zmieniać swoje życie. Chcemy promować efekty i pokazać szanse, jakie stwarza Europejski Fundusz Społeczny, a prace dziennikarzy w znacznym stopniu mogą przyczyniać się do przybliżania ludziom istoty EFS, stanowić inspirację do działania.

Przedstawienie efektów projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego z pominięciem urzędowego języka pozwala w bardziej przystępny sposób pokazać, że za skrótem EFS kryją się ludzkie historie. Historie ludzi, którzy korzystają ze wsparcia w projektach i którzy projekty z zaangażowaniem tworzą i realizują.

Celem VI edycji konkursu jest w szczególności promocja wsparcia Europejskiego Funduszu Społecznego kierowanego do osób:

- niepełnosprawnych,
- w wieku 50+,
- młodych (do 30 roku życia).

W tegorocznej edycji konkursu preferowane będą prace w formie reportażu.

Laureaci Konkursu, wyłonieni decyzją Jury, otrzymają nagrody pieniężne i statuetki Dziennikarz przyjazny EFS, a także wezmą udział w wizycie studyjnej w jednej z instytucji Wspólnot Europejskich organizowanej przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Organizator przeprowadzi również głosowanie internetowe, w którym wezmą udział wszystkie zgłoszone prace, które zostały zaakceptowane pod względem formalnym. Głosowanie zostanie przeprowadzone na stronie internetowej Konkursu Strona otwiera się w nowym oknie w terminie od 16 października do 30 listopada 2012 r. Autorom prac, które otrzymają największą liczbę głosów każdej z Kategorii, zostanie przyznana nagroda pieniężna.

Zgłoszenia prac konkursowych będą przyjmowane do 15 października 2012 r.

Szczegółowe informacje o Konkursie można znaleźć na stronie internetowej Konkursu

Organizatorem Konkursu jest Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Departamentem Zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Konkurs odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Polskich Mediów i Instytutu Spraw Publicznych.

Konkurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad