POKL - III Edycja Targów Projektów we Wrocławiu

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Aktualności III Edycja Targów Projektów we Wrocławiu

III Edycja Targów Projektów we Wrocławiu

Drukuj
Email
Środa, 19 Wrzesień 2012 11:03
7 września 2012 r. we Wrocławiu na Placu Solnym odbyła się kolejna, trzecia już edycja, imprezy pod nazwą „Targi Projektów” organizowanej podobnie jak w latach poprzednich przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

W utworzonym na Placu Solnym miasteczku namiotowym wystawiło się 19-stu beneficjentów realizujących projekty w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Oprócz projektodawców swoją wiedzą i radami dzielili się pracownicy Regionalnych Ośrodków Europejskiego Funduszu Społecznego (ROEFS), Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (PIFE) oraz Punktu Informacyjnego stworzonego w namiocie organizatora -  Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy (DWUP).Pracownicy punktów informacyjnych przeprowadzali konsultacje z uczestnikami na temat  możliwości, jakie daje Program Operacyjny Kapitał Ludzki, natomiast firmy i instytucje biorące udział w Targach zaprezentowały w oryginalny i pomysłowy sposób realizowane na terenie województwa dolnośląskiego projekty dofinansowane ze środków unijnych, główne ich założenia, podejmowane działania oraz osiągnięte rezultaty.Osoby odwiedzające Targi mogły uzyskać wiedzę, jak wziąć udział w takich projektach i skorzystać z oferowanych w ich ramach form wsparcia w postaci np. szkoleń, doradztwa, przyznania środków na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.Wszyscy Projektodawcy chcący pokazać osiągnięcia w swoich projektach przygotowali sporo atrakcji, przeprowadzali konkursy z cennymi nagrodami oraz prezentowali zgromadzonej publiczności swe osiągnięcia przybliżając tematykę projektów.
Dla kilku Projektodawców Targi były okazją do zrekrutowania uczestników do swoich projektów.W trakcie trwania imprezy można było podziwiać efekty pracy uczestniczek projektów w ramach których jedną z form wsparcia była dotacja na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy jako Organizator Targów przeprowadził konkurs na najciekawsze stoisko wystawiennicze, gdzie o wygranej decydowała ilość wypełnionych przez uczestników Targów kuponów. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej. Nagrodą było zaproszenie do Parlamentu Europejskiego w Brukseli lub Strasburgu.Drugie takie zaproszenie pozostali uczestnicy Targów mieli możliwość zdobyć podczas przeprowadzonej licytacji przeprowadzonej podczas imprezy.  Zwyciężczynią została Pani Izabela Gawron.
Środki pieniężne z licytacji zostały przekazane na Dom Małego Dziecka we Wrocławiu.Odwiedzający targi mieli również możliwość sprawdzenia swej wiedzy z tematu Unii Europejskiej uczestnicząc w konkursie, w którym poprawne odpowiedzi honorowano ciekawymi upominkami.Imprezą towarzyszącą tegorocznej edycji targów był event promocyjno-artystyczny pn.: „Miasta funduszami malowane” w trakcie którego zarówno młodsi jak i ci starsi mieszkańcy naszego województwa mieli możliwość spróbować swoich sił w malowaniu  graffiti na specjalnie do tego celu przygotowanej ściance i poznać podstawy wykonywania tej sztuki.W ramach eventu oprócz przeprowadzonych warsztatów oraz pokazu profesjonalnego malowania graffiti odbyły się konkursy rysunkowe oraz układania wielkoformatowych puzzli na czas.Podobnie jak podczas zeszłorocznych Targów tak i w tym roku miłym podsumowaniem imprezy był wiersz autorstwa Pana Jerzego Olanina. Pan Jerzy jest Asystentem Rodzinnym  w projekcie systemowym Wrocław Miastem Aktywnych realizowanych przez MOPS we Wrocławiu

Wiersz - Targi Projektów 2012

Znów targując projektami
Nasz Plac Solny się zaroił
I z różnymi zachętami
Już namiotów wiele stoi.

Wszystkie dzisiaj są na biało
I choć ich jest całkiem wiele,
To się będzie głośno działo,
Kiedy wygra ktoś Brukselę.

Bo jest konkurs ogłoszony
Na stoisko najciekawsze.
Każdy jest zaciekawiony,
A zwycięstwo nęci zawsze.


Trzeba wybrać faworyta,
Co ma wygrać z konkurencją
Więc - stoisko, które chwyta
Swą ciekawą elokwencją.

Pomagają w tym gadżety
I ciekawe materiały,
Żeby każdy miał apetyt
Na ślad w myślach dosyć trwały.

Są konkursy i zabawy
I prelekcje z mikrofonem,
Żeby tego, kto ciekawy
Móc przeciągnąć na swoją stronę.


Pozytywne jest to wszystko,
A impreza pożądana.
Niechby jednak to nie prysło
Jak banieczka, ta-mydlana...


Wszystkim Wystawcom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w tegorocznej edycji „Targów Projektów”.
 

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad