POKL - Ostrzeżenie w sprawie materiałów informacyjnych

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Aktualności Ostrzeżenie w sprawie materiałów informacyjnych

Ostrzeżenie w sprawie materiałów informacyjnych

Drukuj
Email
Poniedziałek, 29 Październik 2012 13:45
W związku z licznymi zgłoszeniami, zalecamy zachowanie ostrożności w przypadku otrzymania propozycji zakupu płyt lub publikacji dotyczących zasad ubiegania się o dotacje z Unii Europejskiej. Tego typu oferty są zazwyczaj poparte nieprawdziwymi informacjami o wyjątkowo korzystnych możliwościach otrzymania dofinansowania.
Bezpłatną i rzetelną informację na temat dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego zapewniają w województwie dolnośląskim Punkty Informacyjne PO KL zlokalizowane w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy, a także Regionalne Ośrodki EFS. Przypominamy, że w siedzibie każdego z Punktów można pobrać bezpłatne przewodniki i broszury o Europejskim Funduszu Społecznym.

Wszystkie dokumenty niezbędne do aplikowania o dotacje są dostępne na stronach właściwych instytucji ogłaszających nabory wniosków: www.efs.dolnyslask.pl oraz www.pokl.dwup.pl.

Pracownicy Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Urzędu Marszałkowskiego nie składają beneficjentom żadnych ofert zakupu materiałów mających pomóc w aplikowaniu o dotacje. Wszelkie informacje o dotacjach z Europejskiego Funduszu Społecznego na Dolnym Śląsku, które wydają się nieprawdziwe, warto zweryfikować w Punktach Informacyjnych PO KL oraz Regionalnych Ośrodkach EFS.

W odpowiedzi na sygnały o nieuczciwych praktykach napływające z całego kraju, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego skierowało zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście. 

17 września 2012 r. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego otrzymało informację o wszczęciu dochodzenia w ww. sprawie przez Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Rejonowej Policji Warszawa I (sygnatura sprawy: KRP’PG-I-3414/12), a sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście (sygnatura sprawy: 3Ds. 543/12/AH).

Osoby, które zakupiły ww. materiały informacyjne i nie mają możliwości ich zwrotu oraz odzyskania pieniędzy, powinny niezwłocznie zgłosić zaistniałą sytuację w najbliższej komendzie policji lub prokuraturze podając obie ww. sygnatury prowadzonego dochodzenia.
 

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad