POKL - Partner do projektu poszukiwany - Flandria

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Aktualności Partner do projektu poszukiwany - Flandria

Partner do projektu poszukiwany - Flandria

Drukuj
Email
Piątek, 15 Marzec 2013 16:18
Projekt flandryjskiej Agencji ds. Szkoleń i Edukacji Przedsiębiorców ma na celu benchmarking najlepszych praktyk w rozruchu i systemie wsparcia przedsiębiorstw zakładanych przez migrantów/imigrantów w krajach UE w celu opracowania modelu szkolnictwa zawodowego trenerów i ludzi ze społeczności, którzy działają jako nieformalni doradcy; w ten sposób mogliby działać jako certyfikowani trenerzy dedykowani start-up’om w swojej społeczności (mniejszości) etnicznej. W ten sposób mogą oni działać jako łącznik między tymi mniejszościami a urzędami. Głównym celem projektu będzie również stworzenie platformy dla migrantów i ściślejsze powiązanie między szkolnictwem zawodowym i imigrantami.
Projekt pt. “Intercultural Entrepreneurship: Professional starters & business support by Q-label accreditation” skierowany jest do osób samozatrudnionych, w szczególności do imigrantów.

Planowane działania w ramach współpracy ponadnarodowej obejmują m.in. wymianę dostępnych badań i analiz w tym obszarze, wizyty studyjne, seminaria, konferencje, warsztaty, peer reviews, możliwość adaptacji i/lub wypracowania nowych rozwiązań jak i konsultacje i wymianę certyfikowanych trenerów ds. start up’ów i starterów.

Oczekiwane efekty współpracy ponadnarodowej to: wypracowanie flandryjskiego modelu wsparcia szkoleniowego skierowanego do trenerów i ludzi z tamtejszej społeczności.

Realizacja projektu i w jego ramach współpracy ponadnarodowej planowana jest w okresie od maja 2013 do listopada 2014.

Dokładniejsze informacje znajdują się w załączonej fiszce projektowej - pobierz plik

W sprawie szczegółów związanych ze współpracą w ww. projekcie, prosimy o kontakt bezpośrednio z realizatorem przedsięwzięcia z Belgii, wskazanym w fiszce projektowej:

Antonio Georgopalis, +32 497 59 34 00,

antonio.georgopalis@syntravlaanderen.be

www.syntravlaanderen.be
 

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad