POKL - Belgijski projektodawca poszukuje partnerów zagranicznych do współpracy

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Aktualności Belgijski projektodawca poszukuje partnerów zagranicznych do współpracy

Belgijski projektodawca poszukuje partnerów zagranicznych do współpracy

Drukuj
Email
Czwartek, 21 Marzec 2013 10:05
Projekt flandryjskiej organizacji XENARJO ma na celu opracowanie specjalnego modelu szkoleniowego, który może być efektywnie używany przez działy HR przedsiębiorstw dla swoich pracowników 50+, którzy znajdują się w niebezpieczeństwie z powodu reorganizacji lub innych przyczyn. Projekt pt. “Time4YourTalent: Talent quest for 50+ in enterprises with difficulties" skierowany jest do osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach, w szczególności do grupy 50+.
Planowane działania w ramach współpracy ponadnarodowej obejmują m.in. badania dotyczące istniejących narzędzi w innych krajach UE i najlepszych praktyk, pomoc we wzajemnym rozwoju opisanych powyżej narzędzi, testowanie opracowanych instrumentów w różnych konfiguracjach, sektorach oraz grupach docelowych, wymiana praktyk i wyników różnych testów, rozpowszechnianie narzędzi usług HR spółek oraz wizyty studyjne.

Oczekiwane efekty współpracy ponadnarodowej to: szybkie „przeskanowanie” talentów wśród menadżerów HR w przedsiębiorstwie, jak i również na poziomie indywidualnym, scenariusz lub przewodnik (off i on-line) do zarządzania talentami w przedsiębiorstwie i na poziomie indywidualnym, wypracowane narzędzia komunikacji w celu rozpowszechniania i mainstreamingu opracowanych narzędzi.

Bezpośrednimi beneficjentami projektu będzie grupa docelowa pracowników 50+. Realizacja projektu i w jego ramach współpracy ponadnarodowej planowana jest w okresie od sierpnia i potrwa 24 miesiące.

W sprawie szczegółów związanych ze współpracą w ww. projekcie, prosimy o kontakt bezpośrednio z realizatorem przedsięwzięcia z Belgii, wskazanym w fiszce projektowej: Antonio Georgopalis, +32 497 59 34 00, antonio.georgopalis@syntravlaanderen.be, www.syntravlaanderen.be.

W przypadku pytań, wątpliwości dotyczących problematyki współpracy ponadnarodowej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, prosimy o kontakt z Krajową Instytucją Wspomagającą - Centrum Projektów Europejskich (Zespół ds. projektów współpracy ponadnarodowej KIW: Katarzyna Tyczko, tel. 22 378 31 59, e-mail: katarzyna.tyczko@cpe.gov.pl, Maciej Jamrozik, tel. 22 378 31 62, e-mail: maciej.jamrozik@cpe.gov.pl, Beata Rybicka-Dominiak, tel. 22 378 31 68, e-mail: beata.rybicka-dominiak@cpe.gov.pl, Magdalena Karczewska, tel. 22 378 31 63, e-mail: magdalena.karczewska@cpe.gov.pl).

Instytucje zainteresowane współpracą z powyższym projektodawcą zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z belgijską instytucją oraz wypełnienia analogicznej fiszki projektowej w celu usprawnienia procesu nawiązania kontaktu (formularz fiszki w załączeniu). Wypełnioną fiszkę projektową można również zamieścić samodzielnie w bazie „Fishing Pool”) lub przesłać do KIW CPE. Zostanie ona także upowszechniona w innych krajach UE za pośrednictwem Ponadnarodowych Punktów Kontaktowych EFS.

Fiszka projektowa - pobierz plik
 

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad