POKL - Relacja z debaty informacyjno - promocyjnej "Podmioty ekonomii społecznej wsparcie dla tworzenia i funkcjonowania", Jelenia Góra - 24 maja 2013 r.

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Aktualności Relacja z debaty informacyjno - promocyjnej "Podmioty ekonomii społecznej wsparcie dla tworzenia i funkcjonowania", Jelenia Góra - 24 maja 2013 r.

Relacja z debaty informacyjno - promocyjnej "Podmioty ekonomii społecznej wsparcie dla tworzenia i funkcjonowania", Jelenia Góra - 24 maja 2013 r.

Drukuj
Email
Środa, 29 Maj 2013 11:42
W siedzibie jeleniogórskiego Urzędu Miejskiego, 24. maja odbyła się debata współorganizowana przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.


Podczas spotkania rozmawiano o wsparciu dla tworzenia i funkcjonowania Podmiotów Ekonomii Społecznej, w tym Spółdzielni Socjalnych, KIS, CIS, Fundacji i Stowarzyszeń.
W debacie wzięli udział przedstawiciele DWUP z Wrocławia, UM w Jeleniej Górze, beneficjenci i uczestnicy projektów. Na wybranych przykładach przestawiono oferty, dobre praktyki, szanse i problemy dotyczące PES.Ciekawe informacje płyną z Jeleniej Góry. Może powstać tu kolejny na Dolnym Śląsku „inkubator przedsiębiorczości”. Regionalne doświadczenia pokazują, że takie instytucje dają nieocenione wsparcie. Służą nie tylko nowo zakładanym firmom, czy działalności studenckiej, ale są także ważne dla PES.

Debata ukazała także metody finansowania tych działań. Z pomocą przychodzi m.in. „Fundusz Pożyczkowy”. Oferuje kilka produktów, wśród których pojawia się propozycja dla nowo zakładanych działalności „Start!Go!”. Według Łukasza Pękarczyka jest tu bezkonkurencyjne, w stosunku do kredytów komercyjnych, oprocentowanie.„Anioły Biznesu”, to z kolei dobrze brzmiące pojęcie użyte w debacie przez Paulinę Dobrowolską z RCWIP. Spotkało się z ciepłym przyjęciem jeleniogórskich licealistów, którzy uczestniczyli w spotkaniu. I chociaż z niebem ma niewiele wspólnego, to może ułatwić start z zawodowego wykluczenia do własnej działalności.Konrad Sikora ze spółdzielni „Patron” opowiadał o pomyśle na pomoc wykluczonym i start wielokrotnie już nagrodzonego przedsięwzięcia. Wprawdzie wciąż nie ma zadowalającej ilości zleceń i wiele wysiłku wkłada w zmianę stereotypów dotyczących pracujących w spółdzielni bezdomnych, to ma się czym pochwalić. Dzisiaj spółdzielnia nie tylko daje dosłownie i w przenośni chleb ludziom, którzy często nie mają swojego kąta, ale i pozytywnie zaskakuje determinacją w walce o ich los.Dzięki unijnym środkom jeleniogórzanie mogą korzystać także ze wsparcia doradczego, marketingowego, reklamowego i promocyjnego. Udziela go Jeleniogórskie Centrum Przedsiębiorczości Społecznej.


   
Spotkanie po raz kolejny wykazało konieczność wychodzenia z informacją o możliwościach, jakie daje PO KL i prezentowanie ich na konkretnych realizowanych przykładach.Debata była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.    

Więcej o debacie na naszym profilu Facebook
 
The majority of financial loan companies provide the service of getting Payday Loans North Carolina for U.S. citizens.

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad