POKL - Szwedzki Urząd Pracy poszukuje partnerów do projektu współfinansowanego z EFS

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Aktualności Szwedzki Urząd Pracy poszukuje partnerów do projektu współfinansowanego z EFS

Szwedzki Urząd Pracy poszukuje partnerów do projektu współfinansowanego z EFS

Drukuj
Email
Piątek, 09 Sierpień 2013 08:20
Szwedzki Urząd Pracy, Arbetsförmedlingen, jest pomysłodawcą i właścicielem projektu EFS pt. „Równe szanse”, realizowanego do czerwca 2014 roku.  Projekt ten, zgodnie ze swoim motto, ma „otworzyć drzwi dla osób niepełnosprawnych i zmienić postawy poprzez pokazanie umiejętności i zdolności tych osób”.
Celem projektu jest rozwiązywanie problemu niedopasowania osób niepełnosprawnych do rynku pracy. Projekt realizowany jest we współpracy ze Szwedzkim Instytutem Technologii Wspomagających, organizacjami wspierającymi osoby niepełnosprawne i pracodawcami (przemysł). Projekt jest finansowany przez Szwedzki Urząd Pracy i Europejski Fundusz Społeczny. 


Jego założenia są również zgodne z celami Strategii UE 2020.
1.    Projekt jest dopasowany w zakresie polityki strategii dostępności i adaptacyjności;
2.    Grupą docelową projektu są osoby z wszystkimi rodzajami niepełnosprawności. W ramach projektu będą szczególnie wspierane osoby z tzw. niepełnosprawnością „poznawczą” (ang. cognitive mark-up), która może mieć charakter tymczasowy lub przewlekły;
3.    Celem projektu „Równe szanse”  jest też, aby jak najwięcej takich osób weszło na rynek pracy;
4.    Proces, metodologia i narzędzia, które mają być zastosowane, powinny znaleźć zastosowanie w odniesieniu do każdego na rynku pracy, a nie mają być dopasowane tylko do indywidualnych osób z grupy docelowej projektu.

Na projekt składają się 3 główne działania:
1.    Dostępność i adaptowanie samooceny, przeglądy i ocena zawodowa, walidacja i szkolenia zawodowe poprzez rozwój i poprawę metodologii do wizualizacji umiejętności miękkich w celu uzupełnienia umiejętności twardych;
2.    Przyczynienie się do „odblokowania" istniejących zasobów przez podnoszenie świadomości na temat dostępnych udogodnień, ich dostępności i możliwości adaptacji do osób i firm;
3.    Mentorzy, którzy będą stanowić powiązanie pomiędzy osobami indywidualnymi a firmami i działać jako pośrednicy w celu zapewnienia, że dana osoba nie powróci do bezrobocia;
W celu wsparcia realizacji w/w zadań projekt potrzebuje/poszukuje efektywnych metod działania.  Stąd też wynika potrzeba znalezienia/zidentyfikowania dobrych i sprawdzonych praktyk poza Szwecją, na rynku międzynarodowym. Dlatego też projekt poszukuje partnerów, szczególnie z Polski i Litwy do współpracy, którzy mogą się taką wiedzę i doświadczenie i chcą się nimi podzielić.
Projekt wykorzystuje CSR (Społeczną Odpowiedzialność Biznesu), co oznacza,  że firma, z własnej inicjatywy, jest aktywnie zaangażowana w rozwój społeczności. Jest to ważny argument dla  pracodawców, by chcieli zatrudniać osoby niepełnosprawne.

W załączeniu otrzymane od strony szwedzkiej krótkie materiały opisujące projekt w języku angielskim - pobierz plik

Dane kontaktowe
Andrea Gidoff
Kvalificerad Handläggare
Arbetsförmedlingen | Avd. Förmedlingstjänster
113 99 STOCKHOLM | Besök: Hälsingegatan 38
Telefon: 0104875802 | Fax: | Växel: 0771-60 00 00
E-post: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.arbetsformedlingen.se | www.facebook.com/arbetsformedlingen

  Payday Loans In Indiana. Therefore, we can say that the active substances in its composition are more perfectly mixed. Vardenafil is not only present in the original Levitra, but also as part of its analogs.

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad