POKL - Szwedzka instytucja non profit poszukuje partnerów do projektu współfinansowanego z EFS

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Aktualności Szwedzka instytucja non profit poszukuje partnerów do projektu współfinansowanego z EFS

Szwedzka instytucja non profit poszukuje partnerów do projektu współfinansowanego z EFS

Drukuj
Email
Wtorek, 18 Luty 2014 10:04
Instytucja non profit w Szwecji poszukuje do współpracy instytucji z Polski mających doświadczenia we współpracy z grupą docelową i tematami wskazanymi w projekcie.
Instytucja szwedzka o charakterze podobnym do polskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w gminie Göteborg, oferuje osobom/obywatelom Göteborga różne usługi w dziedzinie Społecznej takich jak wsparcie dla bezdomnych, osób uzależnionych, zagrożonych przemocą dzieci i wiele więcej. Administracja prowadzi różne działania rehabilitacyjne i profilaktyczne.

Domy Aktywności (Activity house) (są cztery w mieście ) mają na celu wspieranie osób z chorobami psychicznymi, tworząc wartościowe miejsca pracy, powodując interakcje społeczne oraz wsparcie umożliwiające znalezienie odpowiedniej drogi do pracy lub nauki. Grupą docelową tych działań są osoby w wieku 18-65 lat. Ludzie, którzy są w sytuacjach, które sprawiają, że trudniej im uzyskać skuteczny dostęp do edukacji formalnej w całym tradycyjnym systemie szkolnictwa i do wejścia na rynek pracy. Domy Aktywności oferują zajęcia w dni powszednie, jak różne kursy, wspólne obiady, spotkania z innymi ludźmi, słuchanie muzyki, czytanie gazet, itp.  Domy są rozrzucone w różnych częściach miasta (liczące 500,000 ). W każdym domu są też grupy pracujące z wspieranymi szkoleniami zawodowymi. Domy aktywności współpracują z innymi partnerami, np. pracownikami socjalnymi, funkcjonariuszami psychiatrii , trenerami pracy.

Krótki opis międzynarodowej współpracy:

1 . Problemy do rozwiązania ( uzasadnienie potrzeby współpracy ponadnarodowej )
Celem projektu jest zwrócenie uwagi na naszą grupę docelową, osób z chorobą psychiczną lub niepełnosprawnych, wiek 18-35 . Chcemy pokazać, że wielu z nich jest twórcza i artystycznie uzdolniona.. Ci młodzi uczestnicy projektu potrzebują areny, gdzie ich umiejętności mogłyby być zauważone czy pokazane szerszej publiczności, umiejętności, które nie są konieczne rękodziełem . Celem jest, aby otrzymali oni wsparcie konieczne do osiągnięcia swoich własnych celów.

2 . Cele do osiągnięcia
Tworzenie możliwości dla młodzieży w wieku 18-35 lat. Wierzymy, że młodzież jest bardziej zainteresowana i wyspecjalizowana w mediach oraz nowych technologiach . Większość młodzieży wyrosła w erze Internetu i używanie go jest dla nich naturalnym sposobem na ich codzienne życie . Uważamy, że to świetny pomysł, aby młodzież z chorobą psychiczną była w stanie uzyskać wsparcie w dostępie do współczesnego nowoczesnego społeczeństwa.

3. Główne działania ponadnarodowe (jak wstępnie planowano, do potwierdzenia z partnerami)
Zapoznać się/nawiązać współpracę z organizacjami pracującymi z młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną lub gmin, organizacji, które rozwinęły usługi e-commerce

4 . Planowane efekty
Znalezienie organizacji do współpracy z innymi projektami, tworzenia kontaktów. Uczenie się od innych na temat pracy z ludźmi w grupach : 1) e-commerce,  2) tworzenia rękodzieła, 3)  sprzedaży produktów,  4) Kolejny krok ( bliżej do pracy ), a także zapoznanie się metodami ich pracy . Wymiana informacji i doświadczeń.

Fiszka projektowa w języku angielskim - pobierz plik

Wszelkie szczegóły dotyczące projektu i zasad ich wdrażania wyjaśni zainteresowanym Pani Lena Malm, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  The best way to go for you to know the credible Michigan Payday Loans providers.

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad