POKL - Szwedzka instytucja non profit poszukuje partnerów do projektu współfinansowanego z EFS

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Aktualności Szwedzka instytucja non profit poszukuje partnerów do projektu współfinansowanego z EFS

Szwedzka instytucja non profit poszukuje partnerów do projektu współfinansowanego z EFS

Drukuj
Email
Wtorek, 18 Luty 2014 10:04
Instytucja non profit w Szwecji poszukuje do współpracy instytucji z Polski mających doświadczenia we współpracy z grupą docelową i tematami wskazanymi w projekcie.
Instytucja szwedzka o charakterze podobnym do polskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w gminie Göteborg, oferuje osobom/obywatelom Göteborga różne usługi w dziedzinie Społecznej takich jak wsparcie dla bezdomnych, osób uzależnionych, zagrożonych przemocą dzieci i wiele więcej. Administracja prowadzi różne działania rehabilitacyjne i profilaktyczne.

Domy Aktywności (Activity house) (są cztery w mieście ) mają na celu wspieranie osób z chorobami psychicznymi, tworząc wartościowe miejsca pracy, powodując interakcje społeczne oraz wsparcie umożliwiające znalezienie odpowiedniej drogi do pracy lub nauki. Grupą docelową tych działań są osoby w wieku 18-65 lat. Ludzie, którzy są w sytuacjach, które sprawiają, że trudniej im uzyskać skuteczny dostęp do edukacji formalnej w całym tradycyjnym systemie szkolnictwa i do wejścia na rynek pracy. Domy Aktywności oferują zajęcia w dni powszednie, jak różne kursy, wspólne obiady, spotkania z innymi ludźmi, słuchanie muzyki, czytanie gazet, itp.  Domy są rozrzucone w różnych częściach miasta (liczące 500,000 ). W każdym domu są też grupy pracujące z wspieranymi szkoleniami zawodowymi. Domy aktywności współpracują z innymi partnerami, np. pracownikami socjalnymi, funkcjonariuszami psychiatrii , trenerami pracy.

Krótki opis międzynarodowej współpracy:

1 . Problemy do rozwiązania ( uzasadnienie potrzeby współpracy ponadnarodowej )
Celem projektu jest zwrócenie uwagi na naszą grupę docelową, osób z chorobą psychiczną lub niepełnosprawnych, wiek 18-35 . Chcemy pokazać, że wielu z nich jest twórcza i artystycznie uzdolniona.. Ci młodzi uczestnicy projektu potrzebują areny, gdzie ich umiejętności mogłyby być zauważone czy pokazane szerszej publiczności, umiejętności, które nie są konieczne rękodziełem . Celem jest, aby otrzymali oni wsparcie konieczne do osiągnięcia swoich własnych celów.

2 . Cele do osiągnięcia
Tworzenie możliwości dla młodzieży w wieku 18-35 lat. Wierzymy, że młodzież jest bardziej zainteresowana i wyspecjalizowana w mediach oraz nowych technologiach . Większość młodzieży wyrosła w erze Internetu i używanie go jest dla nich naturalnym sposobem na ich codzienne życie . Uważamy, że to świetny pomysł, aby młodzież z chorobą psychiczną była w stanie uzyskać wsparcie w dostępie do współczesnego nowoczesnego społeczeństwa.

3. Główne działania ponadnarodowe (jak wstępnie planowano, do potwierdzenia z partnerami)
Zapoznać się/nawiązać współpracę z organizacjami pracującymi z młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną lub gmin, organizacji, które rozwinęły usługi e-commerce

4 . Planowane efekty
Znalezienie organizacji do współpracy z innymi projektami, tworzenia kontaktów. Uczenie się od innych na temat pracy z ludźmi w grupach : 1) e-commerce,  2) tworzenia rękodzieła, 3)  sprzedaży produktów,  4) Kolejny krok ( bliżej do pracy ), a także zapoznanie się metodami ich pracy . Wymiana informacji i doświadczeń.

Fiszka projektowa w języku angielskim - pobierz plik

Wszelkie szczegóły dotyczące projektu i zasad ich wdrażania wyjaśni zainteresowanym Pani Lena Malm, mail: lena.malm@socialresurs.goteborg.se
 

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad