POKL - Debata Z KOBIETAMI O KOBIETACH - ”Moje życie zmieniło się dzięki EFS” - Oława 15 października 2013r.

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Działania informacyjno-promocyjne Debata Z KOBIETAMI O KOBIETACH - ”Moje życie zmieniło się dzięki EFS” - Oława 15 października 2013r.

Debata Z KOBIETAMI O KOBIETACH - ”Moje życie zmieniło się dzięki EFS” - Oława 15 października 2013r.

Drukuj
Email
Sala konferencyjna Hotelu Sobieski w Oławie, 15 października gościła uczestniczki otwartej debaty pod hasłem „Z kobietami o kobietach”, zorganizowanej przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy z Wrocławia.
Spotkanie otworzyła wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Pani Renata Granowska, omawiając udział pań w działaniach realizowanych w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Ciekawe dane w uzupełnieniu informacji przekazanych przez Panią wicedyrektor, przedstawiła Krystyna Sołtys z DWUP. W różnorodnych inicjatywach realizowanych przez beneficjentów, wzięło udział w ciągu ostatnich lat na Dolnym Śląsku tysiące uczestniczek. Dało to dziesiątki nowych otwartych działalności gospodarczych, wyższy poziom kompetencji zawodowych, a dodatkowo bezrobotnym, niepełnosprawnym i powracającym na rynek pracy kobietom, zapewniło nowy start i możliwość lepszego życia.

Integralną częścią spotkania była debata, którą moderowała Pani Magdalena Wdowiak-Urbańczyk, kierownik Wydziału Promocji i Informacji. W tej części większość uczestniczących w niej pań, miała okazję w otwarty sposób przekazać swoje zdanie na tematy związane z rolą kobiet we współczesnym świecie, umiejętnością pogodzenia życia zawodowego i prywatnego oraz wzajemnym wsparciem.
Wiele pań, które gościło na debacie, miało się czym pochwalić. Świetnie odnajdują się bowiem zarówno w roli żon, matek, a czasem i babć, jak i na wymagających wysokich kompetencji, także kierowniczych stanowiskach w poważnych instytucjach.
   
Debata była pierwszą z cyklu spotkań, w których udział będą mogły wziąć zainteresowane nią panie z regionu Dolnego Śląska. „Z kobietami o kobietach” dało także okazję do poznania tajników zmiany wizerunku. Ta umiejętność nie musi służyć tylko poprawie samopoczucia. Dobry, schludny i dopasowany strój, makijaż i fryzura, jest obecnie wymagana głównie na spotkaniach biznesowych, do których zalicza się także rozmowa kwalifikacyjna.
Metamorfoza, przygotowana dzięki ekspertom, ukazała na przykładzie czterech spośród uczestniczek, jak wiele w pierwszym kontakcie, daje osoba świadoma swoich cech, której wygląd jest dopracowany i właściwy do sytuacji.
   
Spotkanie ukazało potencjał, który może w perspektywie stać się fundamentem nowych dobrych praktyk, kierowanych do pań. I nie tylko pomagać w znalezieniu zatrudnienia, ale głównie dawać wzory działania, jak i zwyczajnie na przykładzie kobiet sukcesu, podnosić innym paniom wiarę w siebie i wzmacniać poczucie własnej wartości.

 

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad