POKL - Debata Z KOBIETAMI O KOBIETACH - ”Moje życie zmieniło się dzięki EFS” 15.11.2013, MILICZ

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Działania informacyjno-promocyjne Debata Z KOBIETAMI O KOBIETACH - ”Moje życie zmieniło się dzięki EFS” 15.11.2013, MILICZ

Debata Z KOBIETAMI O KOBIETACH - ”Moje życie zmieniło się dzięki EFS” 15.11.2013, MILICZ

Drukuj
Email
Mieszkanki Milicza i miejscowości wchodzących w skład powiatu, spotkały się 15 listopada na debacie, zorganizowanej przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy .
Panie, które odpowiedziały na zaproszenie dzieliły się opowieściami o swoich zawodowych perypetiach, czasem osiągniętym sukcesie. Poznawały także drogi i metody skuteczniejszego znalezienia zatrudnienia. Było informacyjnie, ale domowa wręcz atmosfera, wpłynęła na prawdziwe wzruszenia. W spotkaniu uczestniczyły także przedstawicielki lokalnego samorządu, instytucji i stowarzyszeń.
   
Debatę otworzyli starosta milicki Piotr Lecz wraz z wicedyrektor DWUP Renatą Granowską. Starosta podkreślił, że fundusze wydatkowane na projekty skierowanie do pań, aktywizujące je zawodowo, to najlepiej wydane pieniądze.
W części informacyjnej spotkania, Magdalena Wdowiak-Urbańczyk omówiła stan zatrudnienia kobiet w województwie i powiecie. Uczestniczki poznały także metody poszukiwania projektów, w których mogłyby wziąć jeszcze udział. Zaprezentowane dane w odniesieniu do Milicza, komentowała dyrektor PUP Anna Grochowicka.
   
Wyniki wdrażania konkursów, opartych o unijne środki, a skierowanych do pozostających bez pracy kobiet, omówiła Joanna Maja Jeż ze starostwa powiatowego. W regionie powstały blisko 24 nowe firmy, które prowadzone przez wcześniej bezrobotne panie, działają do dziś.
   
Najwięcej jednak o specyfice tego turystycznego rejonu, miały do opowiedzenia same  mieszkanki. Panie, które wzięły udział w szkoleniach organizowanych przez OPS w Miliczu, podkreślały nie tylko ich edukacyjny charakter. O „Zakazie Postoju”, opowiadała Joanna Bronowicka. Był kurs prawa jazdy, panie nauczyły się pierwszej pomocy, wzięły udział w wyjeździe integracyjnym, gdzie zawiązały się przyjaźnie na całe życie. Przed uczestniczkami warsztaty psychospołeczne.
W tej części debaty nie zabrakło oklasków i wzruszeń. Teresa Wencek, kiedyś walcząca z ciężką chorobą, dziś pełna optymizmu i dobrej energii, namawiała do działania. Dzięki projektowi PCPR sama dzisiaj pomaga innym.
   
Debatę zakończyły prezentacje uczestniczek spotkania, które wzięły udział w projekcie metamorfozy. Dzięki zmianie swojego wizerunku, w tym ubioru i uczesania, panie czują się pewniej. Jest to bardzo ważne na przykład podczas rozmów kwalifikacyjnych o pracę.

Z kobietami o kobietach - doświadczenia milickie - artykuł który ukazał się w dniu 22.11.2013 w Gazecie Wyborczej Wrocław
 
There are three major facts that should be watched out for in all payday loans in the United States.

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad