POKL - Debata Z KOBIETAMI O KOBIETACH - ”Moje życie zmieniło się dzięki EFS”, 29.11.2013r. ŚWIDNICA

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Działania informacyjno-promocyjne Debata Z KOBIETAMI O KOBIETACH - ”Moje życie zmieniło się dzięki EFS”, 29.11.2013r. ŚWIDNICA

Debata Z KOBIETAMI O KOBIETACH - ”Moje życie zmieniło się dzięki EFS”, 29.11.2013r. ŚWIDNICA

Drukuj
Email
W piątek 29 listopada z cykliczną debatą Z KOBIETAMI O KOBIETACH Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy odwiedził Świdnicę. Było to kolejne, już 4 spotkanie z tej serii. Jak dotychczas - debatę otworzyła i przywitała gości Renata Granowska- Wicedyrektor DWUP.
Magdalena Wdowiak-Urbańczyk zaprezentowała dane dotyczące bezrobocia i sytuacji kobiet w powiecie świdnickim, z uwzględnieniem struktury bezrobotnych kobiet z e względu m.in. na wiek, poziom wykształcenia czy posiadane doświadczenie zawodowe. Przedstawione dane były na bieżąco komentowane przez zebrane Panie, wybrane informacje uzupełniła i również komentowała Pani Alicja Synowska- wicestarosta, znana również z szeregu działań społecznych.
W kolejnej części Renata Granowska przedstawiła odpowiedź EFS na problemy rynku pracy kobiet. Omówiła projekty realizowane w ramach PO KL, w których grupę docelową stanowiły kobiety, oraz dane dotyczące ogólnie udziału kobiet w projektach współfinansowanych z EFS.

Nieodzownym elementem spotkania były „metamorfozy”. W Świdnicy duża ilość Pań wyraziła chęć do wzięcia udziału w spotkaniu indywidualnym ze stylistką, fryzjerem. W wyniku losowania, wybrano 4 Panie.  W pierwszej dwójce była Pani Teresa Wojciechowska Sławińska- mama 11 dzieci, kobieta chcąca wrócić na rynek pracy. Przed spotkaniem z fryzjerem- opowiedziała nam o swoich doświadczeniach związanych z godzeniem roli Mamy w tak licznej rodzinie i Pracownika. Otworzyła dyskusję nt. liczby posiadanych dzieci, a raczej chęci ich posiadania a dostępności/ mobilności Mamy w pracy.
Uczestniczki spotkania, w przerwie chętnie korzystały z możliwości rozmowy z przedstawicielami Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz doradcy zawodowego CIIPKZ.

Wszystkie 4 Panie biorące udział w „metamorfozie” zgodnie orzekły, że dbałość o siebie i co jest z tym związane - polubienie siebie jest niezwykle ważne w odniesieniu sukcesu- jak w pracy tak również w domu.

Spotkanie upłynęło w sympatycznej, ciepłej atmosferze – debatować można by było jeszcze długo i długo.

W kobietach jest siła - artykuł zamieszczony na portalu SERWIS POWIATU ŚWIDNICKIEGO WWW.DSW.DOBA.PL


 

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad