POKL - Debata Z KOBIETAMI O KOBIETACH - ”Moje życie zmieniło się dzięki EFS”, 29.11.2013r. ŚWIDNICA

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Działania informacyjno-promocyjne Debata Z KOBIETAMI O KOBIETACH - ”Moje życie zmieniło się dzięki EFS”, 29.11.2013r. ŚWIDNICA

Debata Z KOBIETAMI O KOBIETACH - ”Moje życie zmieniło się dzięki EFS”, 29.11.2013r. ŚWIDNICA

Drukuj
Email
W piątek 29 listopada z cykliczną debatą Z KOBIETAMI O KOBIETACH Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy odwiedził Świdnicę. Było to kolejne, już 4 spotkanie z tej serii. Jak dotychczas - debatę otworzyła i przywitała gości Renata Granowska- Wicedyrektor DWUP.
Magdalena Wdowiak-Urbańczyk zaprezentowała dane dotyczące bezrobocia i sytuacji kobiet w powiecie świdnickim, z uwzględnieniem struktury bezrobotnych kobiet z e względu m.in. na wiek, poziom wykształcenia czy posiadane doświadczenie zawodowe. Przedstawione dane były na bieżąco komentowane przez zebrane Panie, wybrane informacje uzupełniła i również komentowała Pani Alicja Synowska- wicestarosta, znana również z szeregu działań społecznych.
W kolejnej części Renata Granowska przedstawiła odpowiedź EFS na problemy rynku pracy kobiet. Omówiła projekty realizowane w ramach PO KL, w których grupę docelową stanowiły kobiety, oraz dane dotyczące ogólnie udziału kobiet w projektach współfinansowanych z EFS.

Nieodzownym elementem spotkania były „metamorfozy”. W Świdnicy duża ilość Pań wyraziła chęć do wzięcia udziału w spotkaniu indywidualnym ze stylistką, fryzjerem. W wyniku losowania, wybrano 4 Panie.  W pierwszej dwójce była Pani Teresa Wojciechowska Sławińska- mama 11 dzieci, kobieta chcąca wrócić na rynek pracy. Przed spotkaniem z fryzjerem- opowiedziała nam o swoich doświadczeniach związanych z godzeniem roli Mamy w tak licznej rodzinie i Pracownika. Otworzyła dyskusję nt. liczby posiadanych dzieci, a raczej chęci ich posiadania a dostępności/ mobilności Mamy w pracy.
Uczestniczki spotkania, w przerwie chętnie korzystały z możliwości rozmowy z przedstawicielami Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz doradcy zawodowego CIIPKZ.

Wszystkie 4 Panie biorące udział w „metamorfozie” zgodnie orzekły, że dbałość o siebie i co jest z tym związane - polubienie siebie jest niezwykle ważne w odniesieniu sukcesu- jak w pracy tak również w domu.

Spotkanie upłynęło w sympatycznej, ciepłej atmosferze – debatować można by było jeszcze długo i długo.

W kobietach jest siła - artykuł zamieszczony na portalu SERWIS POWIATU ŚWIDNICKIEGO WWW.DSW.DOBA.PL


  The best way to go for you to know the credible Michigan Payday Loans providers. Therefore, we can say that the active substances in its composition are more perfectly mixed. Vardenafil is not only present in the original Levitra, but also as part of its analogs.

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad