POKL - Relacja z Konferencji - Karczowiska, 21-22 listopada

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Działania informacyjno-promocyjne Relacja z Konferencji - Karczowiska, 21-22 listopada

Relacja z Konferencji - Karczowiska, 21-22 listopada

Drukuj
Email
Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy z Wrocławia, poprzez różnorodne spotkania, debaty i konferencje promuje wybrane działania. Adresatami takich projektów są kobiety, osoby w wieku 50+, bezrobotni, niepełnosprawni, wykluczeni z rynku pracy. Dobre praktyki, analiza potrzeb oraz współpraca na rzecz rozwoju kapitału ludzkiego subregionu legnicko-głogowskiego była tematem konferencji zorganizowanej w dniach 21 i 22 listopada, przez DWUP w hotelu „Chata Karczowiska”, w miejscowości Karczowiska.
Jak sami mówili uczestnicy konferencji, mieszkają i działają na dość specyficznym terenie. Z jednej strony bogate gminy, ogromne przedsiębiorstwa, dużo pracy, a z drugiej podobne problemy jak w pozostałej części województwa.
Z tym większą uwagą uczestnicy spotkania wsłuchiwali się w przygotowane przez beneficjentów PO KL prezentacje.
   
Konferencję prowadziła Magdalena Wdowiak-Urbańczyk, a na zadawane pytania odpowiadali na bieżąco obecni na spotkaniu pracownicy DWUP.
   
Wśród prelegentów znaleźli się między innymi Mariusz Kołodziej z Agencji Rozwoju Regionalnego „Arleg” w Legnicy, Ewelina Świderek i Natasza Baran ze spółki „Technika i Bezpieczeństwo”, Jerzy Klonowski z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy, Izabela Daniel z Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej, Grażyna Prusisz z Centrum „Dzwoni” w Głogowie i Mirosław Jankowski z Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego z Legnicy. Zaprezentowano również projekty realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy z Legnicy i fundację „Eudajmonia”.

Omówiono niezwykle wszechstronne projekty. Od szkoleń i doradztwa, poprzez różnorodne aktywizacje zawodowe, staże i praktyki, poprzez formy zatrudnienia wspomaganego skierowanego do osób niepełnosprawnych, aż po pożyczki dla firm na ich rozwój lub zakładanie.
   
Konferencja w Karczowiskach była także ciekawym kompendium wiedzy dla osób, które w nadchodzącej perspektywie będą koncentrowały swoje działania na nowych realizacjach. Jak wspomniał jeden z uczestników, wiele już wymyślono i zrobiono, jednak nadal jest miejsce i potrzeba na kolejne, jeszcze lepsze projekty.

Korzyści płynące z Europejskiego Funduszu Społecznego:subregion legnicko-głogowski - artykuł który ukazał się w dniu 06.12.2013 w Gazecie Wyborczej Wrocław
 
Today, Ohio Payday Loans are legitimate, but there are illegal transactions that are still on the rise.

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad