POKL - Rozstrzygnięcie Konkursu fotograficznego „Dolny Śląsk w Unii Europejskiej”

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Działania informacyjno-promocyjne Rozstrzygnięcie Konkursu fotograficznego „Dolny Śląsk w Unii Europejskiej”

Rozstrzygnięcie Konkursu fotograficznego „Dolny Śląsk w Unii Europejskiej”

Drukuj
Email
Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w dniu 02.07.2014r. rozstrzygnął Konkurs fotograficzny „Dolny Śląsk w Unii Europejskiej”.

Celem Konkursu było ukazanie zmian dokonanych w regionie które zadziały się lub zostały zrealizowane przy wykorzystaniu środków europejskich od momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych i ich roli w procesie rozwoju regionu wśród mieszkańców Dolnego Śląska .
 
Na Konkurs wpłynęło 13 prac złożonych przez 8 uczestników. Jedna ze złożonych prac nie spełniała wymogów formalnych zawartych w Regulaminie Konkursu w związku z czym nie podlegała ocenie.

W skład Komisji konkursowej oceniającej złożone prace weszli:

1. Monika Kwil Skrzypińska - Dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy
2. Iwona Aleksandrowicz - Wicedyrektor ds. Zarządzania EFS
3. Bartosz Kotecki - Kierownik Wydziału Kontroli ProjektówPrzewodniczącym Komisji Konkursowej był Paweł Pacek - pracownik Oddziału ds. Promocji i Informacji

Jako kryteria oceny prac przyjęto:
- zgodność złożonych prac z głównymi założeniami przedmiotowego Konkursu,
- jakość wykonania zdjęć oraz atrakcyjność dołączonych tekstów,
- oryginalność.

Poniżej prezentujemy listę laureatów oraz zwycięskie prace (fotografie wraz z opisami):

I miejsce - Sylwia ŚliwaCzeska Świdnica

Chociaż podobno według powiedzenia to Polak i Węgier są jak bracia, to Świdnica po raz kolejny udowadnia, że dużo bliżej jej do Czech.

Podczas Pikniku Historycznego, jaki odbył się w tym mieście 28.06.2014r. gościem honorowym był czeski magnat Albrecht Eusebius Wenzeslaus von Wallenstein, który pomimo tego, że urodził się w połowie XVI wieku, trzymał się naprawdę dobrze!

Książę Wallenstein wkroczył do miasta, na czele swoich wojsk i licznej świty, w ramach projektu „Wallenstein rozwija kulturę czesko – polską” współfinansowanego ze środków unijnych.

Na gości pikniku historycznego czekały liczne atrakcje – nie tylko dla ciała, w postaci czeskich przysmaków, ale też dla ducha.

Na finał zabawy przygotowano machinę pirotechniczną, wykonaną przez włoskich mistrzów ognia na specjalne zamówienie księcia.

Impreza ta pokazała jak bliscy i życzliwi są nasi sąsiedzi zza granicy, czego nie zmienia nawet fakt, że byli oni dość  mocno uzbrojeni w miecze i żelazo.

Wręcz przeciwnie, pokojowo nastawieni przybysze chętnie dzielili się swoją historią i doświadczeniem ze świdniczanami.

Impreza ta, pokazuje też że fundusze unijne  to nie tylko większa liczba miejsc pracy, czy też nowo powstałych działalności gospodarczych, ale również sposób na poznanie kultury, często mało znanych sąsiadów zza miedzy.


II miejsce - Dagmara Adamus
Elektrownia wodna na Odrze

Do tej pory było to tylko jedno z nielicznych spiętrzeń wodnych na Odrze, niewykorzystanych pod względem produkcji energii. Wejście Polski do Unii Europejskiej stworzyło Oławie nowe warunki rozwoju, czego efektem była budowa elektrowni wodnej o mocy 3,2 MW w latach 2012-2014. W ramach inwestycji jaz stały został przebudowany na jaz z zamknięciem ruchomym. Na jego koronie zainstalowano urządzenie spiętrzające wodę i wspomagające pracę elektrowni. Maksymalna przepustowość wody przez elektrownię wynosi 120 m sześć. na sekundę. 

Elektrownia funkcjonuje w systemie pełnej automatyki, a nadzór pracownika przewidziany jest na kilka godzin dziennie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, została  zbudowana przepławka umożliwiająca emigrację ryb w obu kierunkach. Dodatkowo przy wlocie do elektrowni będzie zainstalowano barierę ochronną odstraszająca ryby.
    
Inwestycja była  zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Funduszy Europejskich na Dolnym Śląsku. W związku z powyższym symbolika zdjęcia nawiązuje do korelacji pomiędzy starym (jaz), a nowym  (elektrownia wodna), reprezentowanym przez sylwetkę dźwigu ułożoną z konarów przez naturę na tle sprzętu budowlanego.


III miejsce - Grzegorz MakowskiDolny Śląsk w UE na przykładzie gminy Leśna

Na fotografii widoczny jest potok Miłoszówka, którego uregulowanie było współfinansowane przez Unię Europejską.

Wszystkim autorom prac dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad