POKL - II Edycja Targów Projektów we Wrocławiu

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Aktualności II Edycja Targów Projektów we Wrocławiu

II Edycja Targów Projektów we Wrocławiu

Drukuj
Email
Czwartek, 06 Październik 2011 09:12
We Wrocławiu na Placu Solnym 9 września 2011 r. odbyła się kolejna, druga już edycja, imprezy organizowanej przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy pod nazwą „Targi Projektów”.
Wydarzenie to zostało objęte Patronatem Honorowym Minister Rozwoju Regionalnego Elżbietę Bieńkowską, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Lillę Jaroń, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca, Wojewodę Dolnośląskiego Aleksandra Marka Skorupę - oraz posłów do Parlamentu Europejskiego – panią Lidię Geringer do Oedenberg oraz pana Jacka Protasiewicza.

W utworzonym na Placu Solnym miasteczku namiotowym wystawiło się 20-stu beneficjentów realizujących projekty w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Oprócz projektodawców swoją wiedzą i radami dzielili się pracownicy Regionalnych Ośrodków Europejskiego Funduszu Społecznego (ROEFS), Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (PIFE) oraz Punktu Informacyjnego stworzonego w namiocie organizatora -  Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy (DWUP).

Na Targach Projektów prezentowały się różnego rodzaju firmy i instytucje, które w oryginalny i pomysłowy sposób pokazywały realizowane na terenie województwa dolnośląskiego projekty dofinansowane ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Osoby, odwiedzające miasteczko namiotowe mogły się dowiedzieć m.in. jak wziąć udział w projektach, jak otrzymać oferowane w ich ramach wsparcie w postaci np. szkoleń, kursów, doradztwa oraz jak uzyskać środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
Wszyscy Projektodawcy chcący pokazać osiągnięcia w swoich projektach przygotowali moc atrakcji m.in.: częstowali ciepłym posiłkiem, przeprowadzali konkursy z cennymi nagrodami takimi jak np.  dwa podwójne vouchery na weekend w Krośnicach czy oferowali możliwość wygrania przydatnego gadżetu
Odwiedzający mieli też możliwość sprawdzenia własnych sił na specjalnie odwzorowanym stoisku do nauki projektowania 3 D. W trakcie trwania imprezy jeden z wystawców zapraszał do oglądania wystawy strojów uszytych przez jedną z uczestniczek projektu. Była też okazja do poznania uczestników warsztatów arteterapeutycznych. Nasi Projektodawcy nie zapomnieli również o najmłodszych - zorganizowano dla nich punkt malowania twarzy, zabawę zręcznościową polegającą na złowieniu na wędkę jak największej ilości rybek oraz mnóstwo drobnych upominków takich jak cukierki, baloniki, czapeczki, koszulki i wiele innych...

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy jako Organizator Targów przeprowadził konkurs na najciekawsze stoisko wystawiennicze, gdzie o wygranej decydowała ilość wypełnionych kuponów z podanym krótkim uzasadnieniem. Pierwsze miejsce w konkursie zajęło Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy, które na Targach prezentowało projekt „Wolontariusz 2012” w ramach Poddziałania 6.1.1. Drugie miejsce zdobyła Agencji Rozwoju Innowacji realizująca projekt pt. „Postaw na Eurozarządzanie” w ramach Poddziałania 8.1.1, natomiast trzecie miejsce przypadło Dolnośląskiemu Ośrodkowi Polityki Społecznej za prezentację projektu systemowego pt. „Projekt systemowy DOPS w zakresie podnoszenia kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej” w ramach Poddziałania 7.1.3.
Odwiedzający targi mieli również możliwość sprawdzenia swej wiedzy z tematu Unii Europejskiej uczestnicząc w konkursie, w którym poprawne odpowiedzi honorowano ciekawymi upominkami.
Natomiast Wystawcy chętnie skorzystali z możliwości i prezentowali zgromadzonej publiczności swe osiągnięcia przybliżając tematykę projektu.

Wszystkim Wystawcom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w tegorocznej edycji „Targów Projektów”.
Miłym akcentem tegorocznego spotkania był wiersz, który powstał na zakończenie imprezy, autorstwa Pana Jerzego. Pan Jerzy Olanin jest Asystentem Rodzinnym  w projekcie systemowym Wrocław Miastem Aktywnych realizowanych przez MOPS we Wrocławiu


Wiersz - Targi Projektów ‘2011

Targi się już rozpoczęły,
(Wzdłuż namioty są z brezentu),
Ludzi wielu przyciągnęły-
Żądnych wiedzy i … prezentów

Można dostać eko- torbę
I długopis i okładkę,
I cukierki całkiem dobre,
Oraz bigos na dokładkę.

Lecz nie w tym tkwi całe sedno,
Bo tak mówiąc-między nami-
Najważniejsze jest dziś jedno-
Targowanie Projektami.

Każdy bowiem się wystawia
Z tej najlepszej swojej strony,
I doradza i rozmawia,
By był widz zadowolony.

Bo też nie ma- jak promocja
Co do serca i do duszy,
Wnika w swoich wielu opcjach
(Europejskich Też - Funduszy).

I tak trwa ta integracja
W centrum miasta-regionalna,
Która jest w swych prezentacjach
Całkowicie niebanalna

Zebrana dokumentacja zdjęciowa pokazuje, iż impreza cieszyła się naprawdę dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

GALERIA ZDJĘĆ
 

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad