POKL - Polsko-Czeskie Forum Obywateli o aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej, Lądek-Zdrój, 23 czerwca 2012 r.

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Aktualności Polsko-Czeskie Forum Obywateli o aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej, Lądek-Zdrój, 23 czerwca 2012 r.

Polsko-Czeskie Forum Obywateli o aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej, Lądek-Zdrój, 23 czerwca 2012 r.

Drukuj
Email
Poniedziałek, 18 Czerwiec 2012 11:04
23 czerwca 2012 r. Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Czechach organizują w Lądku-Zdroju debatę z cyklu Forum Obywateli, poświęconą tematyce aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej w polityce, biznesie i organizacjach pozarządowych. Tematy te poruszane będą w kontekście trwającego Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. W Forum wezmą udział m.in. posłanki do Parlamentu Europejskiego Lidia Geringer de Oedenberg i Danuta Jazłowiecka.

Posłowie do Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele świata polityki, biznesu, organizacji pozarządowych oraz urzędnicy będą debatować nad sposobami promocji aktywności osób starszych w polityce i administracji publicznej oraz dzielenia się doświadczeniem zawodowym seniorów w organizacjach pozarządowych i biznesie.

Forum umożliwi wyrażenie opinii nie tylko ekspertom, ale również wszystkim przybyłym gościom poprzez zadawanie pytań ekspertom, wyrażenie swoich spostrzeżeń, opinii i sugestii.

Celem dyskusji będzie zwrócenie uwagi opinii publicznej na wkład, jaki do społeczeństwa wnoszą osoby starsze. Forum jest również okazją, by zachęcić polityków i inne zainteresowane strony do podejmowania konkretnych działań z myślą o tworzeniu warunków sprzyjających aktywności osób starszych i wzmacnianiu solidarności międzypokoleniowej.

Z inicjatywy Prezydium Parlamentu Europejskiego fora obywateli organizowane są w różnych regionach państw Unii Europejskiej. Są one jednym ze sposobów bezpośredniego konsultowania się Parlamentu Europejskiego z obywatelami. 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Kawiarni Wiedeńskiej Albrechtshalle, Lądek-Zdrój, ul. Lipowa 6a, w sobotę 23 czerwca o godz. 10.00-13.30

W debacie będą uczestniczyć między innymi:

Kwestor Parlamentu Europejskiego Lidia Geringer de Oedenberg
Poseł do Parlamentu Europejskiego Danuta Jazłowiecka.

Debatę będą moderować Paulina Sitko z TVP Wrocław oraz Gabriela Lafenda -  Česká televize.

Debata będzie symultanicznie tłumaczona na język polski i czeski dla wszystkich uczestników Forum.
Wszystkich gości zachęcamy do udziału w dyskusji i zadawania pytań.

Po spotkaniu zapraszamy na poczęstunek.

Prosimy o potwierdzenie udziału do 22 czerwca do godz. 13:00 pod numerem telefonu +48 71 337 63 64 lub adresem e-mail: epwroclaw@europarl.europa.eu.

Zaproszenie na Polsko-Czeskie Forum Obywateli o aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej
 

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad